Naša elektro dielňa

Elektro dielňa

    V našej dielni používame moderné analyzačné prístroje na detekciu závad. Pri opravách používame meracie prístroje, zdroje a spájkovaciu techniku vysokej kvality. Práve preto Vám dokážeme ponúknuť rôznorodé opravy v širokej škále Vašich požiadaviek. Tu je stručný prehľad toho čo používame najčastejšie.


    Pri spájkovaní obvodov používame spájkovacie a rework stanice svetovej značky WELLER. Tie sa vyznačujú nie len svojim vynikajúcim dizajnom ale hlavne precíznosťou a širokými možnosťami. Disponujú spájkovacím perom, odsávacím perom, perom s horúcim vzduchom či vákuovou pipetou.

    

     Ďaľším šikovným pomocníkom v našej dielni je osciloskop. Tých máme niekoľko no vyberáme ten najčastejšie používaný a v súčasnosti v našej dielni aj namodernejší. Osciloskopy TEKTRONIX sú spolahlivé zariadenia ktorým neunikne žiadny zákmit v elektronike.


   Často potrebujeme využiť aj tohto pomocníka. Je to generátor signálov. Tento pomocník dokáže vytvoriť tvar signálovej vlny ktorú potrebujeme simulovať pre rôzne zariadenia. Najtypickejšími tvarmi sú obdĺžnik, sínusoida, pilka či iné zložitejšie tvary signálov. Prístrojom dokážeme nastaviť požadovaný tvar, amplitúdu aj frekvenciu týchto generovaných signálov. Signály sa často používajú pri oprave impulzných zdrojov, nízkofrekvenčných zosilňovačov a riadiacich jednotiek.   


     Pri analýze či oživovaní Vašich zariadení chránime obvody aj náš ľudský život oddelovacím transformátorom STATRON. Toto zariadenie používame na oddelenie meraného či servisovaného zariadenia od fyzickej elektrickej siete čím zabezpečíme lepšiu bezpečnosť pre zariadenie aj samotných nás pri vzniknutí elektrického skratu. 

    

   K neodmysliteľným zariadením každej elektro dielne je aj reguľovateľný transformátor. Opäť sme stavili na značku STATRON s ktorou máme výborné skúsenosti. Tento pomocník vie posúdiť ako Vaše zariadenie pracuje pri nižšom sieťovom napätí alebo nám dokáže pomôcť odhaliť závady napríklad aj v spínaných napäťových zdrojoch.     Pri opravách elektroniky vo vyhotovení SMD nám pomáha aj tento mikroskop značky LEICA. S pomocou jeho objektívu dokážeme prečítať hodnoty komponentov aj na tých najmeších púzdrach. Tiež je obohatený o reguľovateľné prisvietenie a je to ideálny pomocník aj pri spájkovaní SMD súčiatok či vizuálnu kontrolu dosiek plošných spojov SMD.


       Ďalším v poradí je napájací zdroj. Tých je treba v štandardnej dielni tiež niekoľko ale my opäť vyberáme jeden u nás najpoužívanejší značky DIAMETRAL. Napájacie zdroje tejto rady sa vyznačujú plynulou reguláciou napájacieho napätia a prúdovým obmedzením. Presne tieto dve základné funkcie potrebujeme pri oprave elektronického zariadenia. 

        Pri analýze používame okrem osciloskopov, zdrojov a ostatného vybavenia aj meracie prístroje s ktorými dokážeme zmerať základné parametre súčiastok a jednotlivých elektrických veličín ako je prechádzajúci elektrický prúd, elektrický odpor, napätie, kapacity či indukčnosti. V tejto kategórii sme stavili na značku FLUKE a VOLTCRAFT ktoré momentálne používame.

 

   Poskytujeme služby aj v oblasti satelitnej a anténnej techniky, rovnako poskytujeme servis a inštalácie jednoduchých kamerových systémov a zobrazovacích zariadení. V tejto oblasti nám pomáha šikovný polo-profesionálny merací prístroj X-FINDER od výrobcu AMIKO. S týmto pomocníkom vieme zamerať satelitné družice, nastaviť a analyzovať kvalitu signálu. Rovnako nám pomáha pri inštaláciách terestriálneho vysielania DVB-T.