Aktuálne počasie v našom meste

Počasie v Starej Turej

Banner počasia sa nepodarilo načítať, skúste znovu o pár minút
Online náhľad sa nepodarilo načítať, skúste znovu o pár minút

Pre zobrazenie LIVE obrazu z kamery kliknite TU. 

Ak váš prehliadač nerešpektuje naše nastavenie CACHE, pre aktualizáciu údajov stlačte súčasne CTRL a F5, tým získate najaktuálnejšie informácie.


Meteostanica na Družstevnej ulici v meste Stará Turá

Po dlhšom čase prinášame na naše web stránky aj aktuálne informácie o poveternostnej situácií v sídle nášho pôsobenia z našej privátnej meteo-stanice. Meteo-stanica je umiestnená v meste Stará Turá na Družstevnej ulici a monitoruje základné meteorologické veličiny ako je teplota, vlhkosť vzduchu, atmosferický tlak, rosný bod a v neposlednom rade aj úhrn zrážok či rýchlosť a smer vetra. Stanica disponuje on-line webovou kamerou kde môžete vidieť aktuálny obraz poveternostnej situácie. 


Na monitorovanie jednotlivých spomenutých meorologických veličín používame polo-profesionálnu staršiu meteo-stanicu značky IROX, typ IROX Pro X2 USB v kombinácií s vyrobenými prvkami a úpravami od nás.  Originálny výrobca tejto stanice je spoločnosť HONEYWELL ktorá ju taktiež predáva pod svojou typovou značkou TE923W. Stanica je vhodným riešením pre domácich amatérskych meteorológov a nadšencov sledovania počasia, teda poveternostných javov.


Na prenos informácií k vám a samozrejme aj na jednotlivé webové portály či cloudy používame cenovo dostupný a hlavne šikovný software "WEATHER-DISPLAY" na ktorý vlastníme unikátnu licenciu. Software je taktiež máličko upravený pre naše potreby. Je doplnený o niektoré hlášky či nadpisy v Slovenskom jazyku a monitorovanie viacerých teplotných čidiel a podobne. 


Vývoj aplikácie pre ANDROID 

Momentálne sa venujeme aj vývoju jednoduchej aplikácie, zatiaľ na operačný systém ANDROID. Keďže sa bežne venujeme aj programátorskej činnosti skúšame aj takúto výzvu i keď sme doteraz nemali žiadne skúsenosti s programovaním aplikácií pre mobilné zariadenia ako sú telefóny či tablety. Prvá verzia aplikácie je už na svete no je veľmi jednoduchá a neošetrená. Zatiaľ pracuje len na princípe načítavania baneru počasia s aktuálnymi hodnotami a náhľadu web kamery. Každopádne pracujeme neustále na ďalšom vývoji a verím že sa aplikácia po čase zdokonalí. 

Všetky ostatné informácie a samozrejme súčasnú verziu aplikácie môžete získať prostredníctvom kontaktu:  pocasie@rakservis.sk
Prostredníctvom tohoto e-mailu môžeme zodpovedať prípadné otázky, prípadne zdielať osobné skúsenosti a návody s ostatnými nadšencami monitoringu poveternostnej situácie. 


Údaje z našej meteo-stanice nájdete aj na webových stránkach :

https://app.weathercloud.net/d0475044529#profile

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ISTART125 

https://www.windy.com/sk/-Webov%C3%A9-kamery/Slovensko/Tren%C4%8Diansky-kraj/okres-Nov%C3%A9-Mesto-nad-V%C3%A1hom/webcams/1583142291?48.799,17.644,13

Na týchto cloud úložiskách môžete vidieť všetky merané veličiny, náhľad webovej kamery a trend vývoja za posledný deň, týždeň či mesiac.