Aktuálne počasie v našom meste

Počasie v Starej Turej

Kompletné hodnoty z našej meteostanice nájdete na www.pocasiestaratura.eu

Banner počasia sa nepodarilo načítať, skúste znovu o pár minút
Online náhľad sa nepodarilo načítať, skúste znovu o pár minút

Pre zobrazenie LIVE obrazu z kamery kliknite TU. 


Niečo o našej meteostanici v meste Stará Turá

Prinášame na naše web stránky aj aktuálne informácie o poveternostnej situácií v sídle nášho pôsobenia z našej privátnej meteo-stanice ktorú sme postavili v roku 2014, a v roku 2020 sme ju inovovali a doplnili o niektoré ďalšie snímače. Meteo-stanica je umiestnená v meste Stará Turá na Družstevnej ulici a monitoruje základné meteorologické veličiny ako je teplota, vlhkosť vzduchu, atmosferický tlak, rosný bod a v neposlednom rade aj úhrn zrážok či rýchlosť a smer vetra. Stanica disponuje on-line webovou kamerou kde môžete vidieť aktuálny obraz poveternostnej situácie


Na monitorovanie jednotlivých spomenutých meorologických veličín používame polo-profesionálnu meteo-stanicu značky ECOWITT s webovým datalogerom GW1000. K meteostanici sú pridružené ďalšie snímače a to monitor kvality ovzdušia, sonda pre meranie vlhkosti pôdy, jednoduchý detektor búrky a iné.


Na dodatočnú kontrolu a sledovanie odchýlok niektorých spomenutých meorologických veličín používame polo-profesionálnu staršiu meteo-stanicu značky IROX, typ IROX Pro X2 USB v kombinácií s vyrobenými prvkami a úpravami od nás.  Originálny výrobca tejto stanice je spoločnosť HONEYWELL ktorá ju taktiež predáva pod svojou typovou značkou TE923W. Stanica je tiež vhodným riešením pre domácich amatérskych meteorológov a nadšencov sledovania počasia, teda poveternostných javov.


Na prenos informácií k vám a samozrejme aj na jednotlivé webové portály či cloudy používame cenovo dostupný a hlavne šikovný software "WEATHER-DISPLAY" na ktorý vlastníme unikátnu licenciu. Software je taktiež máličko upravený pre naše potreby. Je doplnený o niektoré hlášky či nadpisy v Slovenskom jazyku a monitorovanie viacerých teplotných čidiel.


Vývoj aplikácie pre ANDROID 

Momentálne sa venujeme aj vývoju jednoduchej aplikácie, zatiaľ na operačný systém ANDROID. Keďže sa bežne venujeme aj programátorskej činnosti skúšame aj takúto výzvu i keď sme doteraz nemali žiadne skúsenosti s programovaním aplikácií pre mobilné zariadenia ako sú telefóny či tablety. Prvá verzia aplikácie je už na svete no je veľmi jednoduchá a neošetrená. Zatiaľ pracuje len na princípe načítavania baneru počasia s aktuálnymi hodnotami a náhľadu web kamery. Každopádne pracujeme neustále na ďalšom vývoji a verím že sa aplikácia po čase zdokonalí. 

Všetky ostatné informácie a samozrejme súčasnú verziu aplikácie môžete získať prostredníctvom kontaktu:  pocasie@rakservis.sk
Prostredníctvom tohoto e-mailu môžeme zodpovedať prípadné otázky, prípadne zdielať osobné skúsenosti a návody s ostatnými nadšencami monitoringu poveternostnej situácie. 


Údaje z našej meteo-stanice nájdete aj na webových stránkach https://app.weathercloud.net/d7714400317#profile

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ISTART128 

https://www.windy.com/sk/-Webov%C3%A9-kamery/Slovensko/Tren%C4%8Diansky-kraj/okres-Nov%C3%A9-Mesto-nad-V%C3%A1hom/webcams/1583142291?48.799,17.644,13

https://www.pwsweather.com/station/pws/ISTART125

Na týchto cloud úložiskách môžete vidieť všetky merané veličiny, náhľad webovej kamery a trend vývoja za posledný deň, týždeň či mesiac.